نکاتی در مورد حمام کردن در تابستان

دوش گرفتن

با تغییر فصل خیلی چیزها در زندگی ما تغییر می کنند. نوع لباس پوشیدن، نوع میوه هایی که مخصوص هر فصلی هستند، نوع غذاها و خیلی چیزهای دیگری که بدون برنامه ریزی تغییر می کنند. حمام کردن هم در فصل های سرد و گرم سال با هم فرق می کند، قطعا شما در تابستان بیشتر از زمستان حمام می کنید (البته امیدواریم که اینطور باشد!) و شما می دانید چه محصولاتی برای شما مناسب ترند و اینکه دمای آب دوست دارید چطور باشد و به طور کل روش حمام کردنتان چگونه است. چیزی که ممکنه از آن آگاهی نداشته باشید این است که در هر فصلی چگونه و چقدر باید حمام کنید. برای حمام کردن در تابستان باید نکات زیر رو رعایت کنید:

– شامپو زدن

تعداد دفعاتی که شما سرتان را شامپو می کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد، مثل میزان چرب یا خشک بودن مو. اما مساله دیگری که باید به آن توجه کنید دمای هواست و اینکه متوجه شوید وقتی هوا گرم می شود سر شما چه مقدار نیاز به شستشو دارد، بیشتر از همیشه یا کمتر.

– نرم و مرطوب نگه داشتن مو

در همه فصل های سال موی شما نیاز به نرم کننده و مرطوب کننده دارد تا خشک و شکننده نشود و در هم گره نخورد. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که در فصل تابستان به جای محصولات مغذی مو از محصولاتی استفاده کنید که پاک کننده هستند، این محصولات باعث می شوند موی شما به راحتی تنفس کند.

– آب سرد

دوش آب گرم حس خوشایندی برای ما داره، اما در هوای گرم تابستان شما نیاز دارید که دمای بدنتون رو پایین تر بیارید. دوش آب سرد با پایین آوردن دمای سطح پوست مانع عرق کردن میشه، همچنین آستانه تعریق رو هم بالا میبره، رطوبت پوست رو حفظ می کنه و با منقبض کردن رگ های خونی از برافروخته شدن جلوگیری میکنه.

– دفعات حمام رفتن

اگر شما به طور معمول ۲ تا ۳ بار در هفته حمام می کنید، به همین روال در تابستان هم ادامه دهید. اما اگر جزء افرادی هستید که بیش از ۱ تا ۲ روز بین هر حمام فاصله می اندازید، باید بدانید که در تابستان بدن شما تعرق بیشتری می کند و اگر به صورت مرتب حمام نکنید بوی ناخوشایندی می گیرید و باعث آزار دیگران می شوید.

– حمام قبل از خواب

وقتی دمای بدن پایین می آید، شما راحت تر به خواب می روید. در زمستان دمای بدن خود به خود پایین است، اما در تابستان بهترین کار دوش آب سرد قبل از خواب است.

منبع : www.gq.com

برای خواندن مطالب مرتبط و مقاله های بیشتر، از مجله زیبایی روبان دیدن کنید.

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *