نکاتی درمورد وکس صورت

وکس صورت

بهتره از قالب های کوچیک وکس استفاده کنید که به قالبهای سکه ای معروف هستن هر کدوم از اون قالب های سکه ای برای یک بار اپیلاسیون صورت بس می شه.

پیشنهاد می شه اونایی که با بند انداختن مشکل دارن از وکس استفاده کنن چون برای این خانوم ها خیلی راحت تره و درد کمتری هم داره در مقابل بند انداختن؛ بعضی ها که با بند انداختن پوستشون زخم می شه با وکس بهتر کنار می یان.
یه نکته مثبت وکس اینه که موقع کندن پوست زیر وکس یه جورایی لایه برداری هم می شه چون علاوه به موهای زائد که به موم ها و یا وکس ها می چسبن پوست های مرده ولکه های روی پوستی هم با موهای زائد به وکس می چسبن ویه جورایی موقع کندن وکس کار پاک سازی و لایه برداری هم انجام می شه و پوستتون برای چند روز شفاف و روشن می شه اونم با یک حرکت درد ناک این آخری شوخی بود اکثراً با روش گفته شده درد کمتری رو احساس می کنند که خیلی قابل تحمل تر از بند انداختن هست.
برای ضد عفونی پوست حتما از کرم ها و ژل های بعد از اصلاح ( افتر شیو ) استفاده کنید چون توی مواد تشکیل دهنده اونها الکل طبی ومواد نرم کننده و ضد التهاب وجود داره که پوست شما بهشون خیلی احتیاج داره از الکل طبی هم می تونید استفاده کنید ولی زیاد نزنید چون هم سوزش می یاره وهم الکل خالی پوست رو خشک می کنه برای همین هم با مواد دیگه ترکیب می شه برای ضد عفونی هیچ چیز جای الکل رو نمی گیره.
زیاد و پشت سر هم از وکس استفاده نکنید چون زیاده روی توی این کار مخصوصا برای خانوم های که پوست شلی دارن باعث می شه پوستشون شل تر بشه کلاً برای همه خانوم ها توصیه می شه که زیاد وکس نکنن.
از محلول های طبیعی ضد التهاب استفاده کنید دارو خانه ها می تونن راهنمایی تون کنن بطور کلی برای خانوم های که حساس هستن الوئه ورا خوبه و محلول های ضد التهاب طبیعی که بدون نسخه هم می تونید از دارو خانه ها بگیرید. ولی اگر حساس نیستید لازم نیست از این محلول ها استفاده کنید.
برای این که موهای زیر پوستی نداشته باشید حتما از کرم های لایه بردار آرایشی استفاده کنید. بعد از هر بار وکس احتمال موهای زیر پوستی زیاد می شه چون پوست نازک شده و موها توی رشد مجدد امکان داره برن زیر پوست و رشد کنن. که ما این رو نمی خوایم؛ پس لایه های بسیار سطحی از پوستمون رو بر می داریم تا سر مو های در حال رشد از پوست بیرون بیان و زیر پوست نمونن که رشد کنن و پوست روشون رو بگیره.
یه روز بعد از وکس سعی کنید توی نور مستقیم خورشید نرید یا با کرم های ضد آفتاب قوی در طول روز بیرون برید.
وکس انداختن پشت لبها خیلی درد ناک تر از قسمت های دیگه هست ( تقریبا مثل سیبیل آتشین می مونه )
اگر از کرم های لایه بردار که برای درمان جوش یا لکه های پوستی استفاده می شه دارید مصرف می کنید حتما وکس انجام ندید چون پوستتون به اندازه کافی مقاوم نیست وممکن مشکل براتون پیش بیاد. بعضی داروهای خوراکی هم می تونن باعث بشن پوست نسبت به نورخورشید یا عوامل دیگه تحریک کننده ضعیف بشه اگر داروی خاصی مصرف می کنید مطمئن بشید که مشکلی برای پوستتون ایجاد نکنه اگر پوست به هر دلیلی نازک و حساس شده باشه وکس می تونه برای شما آسیب زننده بشه. دقت کنید که بی دلیل به خودتون آسیب نزنید.
اگر بعد از وکس کردن دچار عفونت پوستی یا جوش های پوستی شدید حتما به پزشک مراجعه کنید تا درمان بشید که احتمالا از محلول های آماده یا دست ساز حاوی آنتی بیو تیک های ضعیف براتون تجویز می شه که طول درمان هم داره.
حتما حتما از کاردک های جداگونه برای مشتری ها استفاده کنید پیشنهاد می کنم که از لوازم پزشکی فروشی های جمهوری یه بسته چوب های معاینه که پزشک ها موقع دیدن دهان بیمارشون ازش استفاده می کنن تهیه کنید هم ارزون در میاد و هم مشتری ها مشکل پیدا نمی کنن بعد از استفاده از این چوب ها برای هر مشتری اونو دور بندازین.
هیچ وقت از یه وکس برای دو نفر استفاده نکنید. چون ممکن آلودگی های روی پوست هر کدوم از اون ها به دیگری منتقل بشه بعضی اپیلاسیون کارها از یک ظرف و کاردک جداگانه برای هر مشتری استفاده می کنن که کار خیلی خوبی هم هست اگر جوش های چرکی رو پوستتون هست وکس نکنید اول اون رو درمان کنید؛ وبعد به فکر از بین بردن موهای زاهد تون باشید. چون وکس کردن صورت یا بدن که جوش چرکی داره باعث می شه بقیه قسمت های پوست هم آلوده بشه و امکان داره جوش های چرکی جا های دیگه پوست هم در بیاد.
مطالب مرنبط:

آموزش اصولی ۱۲ مرحله ای وکس صورت برای نو آموزان

وکس صورت چیست؟

فیلم اجرای وکس موهای صورت و گردن توسط مدرس برزیلی

منبع : گل گیس

برای خواندن مطالب مرتبط و مقاله های بیشتر، از مجله زیبایی روبان دیدن کنید.

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *