راز زیبایی پوست کمند امیرسلیمانی

کمند امیرسلیمانی

کمند امیرسلیمانی، بازیگر ۳۸ ساله سینما و تلویزیون، همچنان جوانی و شادابی خود را حفظ کرده است. با او درباره رازهای حفظ سلامتی پوست صحبت کردیم و او تجربیات طولانی‌اش در این زمینه را در اختیار خوانندگان گذاشت.

کارهای طبیعی انجام می‌دهم

کمند امیرسلیمانی میگه: من جزء آن دسته افرادی هستم که زیاد دوست ندارم، وقتم را در مطب پزشکان بگذرانم و تاکنون برای مراقبت از پوستم به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه نکرده ام. اما کارهایی که باید به صورت طبیعی و روزانه انجام داد مثل استفاده از کرم روز، شب، ضدآفتاب و کرم دور چشم را  انجام می‌دهم. صبح‌ها بعد از شستن صورتم کرم روز روی پوستم می‌زنم و اگر قصد خروج از منزل را داشته باشم، حتما از ضدآفتاب استفاده می‌کنم. شب‌ها هم قبل از خواب حتما صورتم را می‌شویم و کرم شب و کرم دور چشم می‌زنم. تقریبا همیشه از مارک لانکوم استفاده می‌کنم و هر چند ماه یکبار کرم‌های مورد استفاده‌ام را تغییر می‌دهم، مثلا از کرم روشن‌کننده‌تر یا با رطوبت بیشتر استفاده می‌کنم. برای خریداری کرم‌ها هم به فروشگاه‌های خوب و معتبرمراجعه می‌کنم و با مشورت افرادی که در زمینه پوستی تخصص دارند، کرم مورد نظرم را  انتخاب و خریداری می‌کنم.

خود را به چیزی وابسته نمی‌کنم

اصولا از انجام هرکاری که وابستگی ایجاد می‌کند، پرهیز می‌کنم. در یک مقطع زمانی شرکت در کلاس‌های مدیتیشن به‌خصوص در میان بازیگران جوان رواج فراوانی داشت، اما با بررسی متوجه شدم که در صورت شرکت در کلاس‌ها باید هر روز صبح تمرینات را انجام دهم و همین امر مانع از شرکت من در این کلاس‌ها شد، زیرا معتقدم در صورت تخلف از قانون مربوط به کلاس‌ها بیشتر آسیب خواهم دید. زیاد آدم پیگیری نیستم، شاید این یکی از نقطه ضعف‌های من باشد ولی احساس می‌کنم. اثر این رفتارها و کارها موقتی است و نمی‌تواند دائمی باشد.

استفاده از داروهای گیاهی و شیمیایی

اصولا به دارو زیاد اعتقاد ندارم و شاید به خاطر جنب و جوش زیادم است که نمی توانم آرام بنشینم و ما سکی را روی صورتم بگذارم، بنابراین تاکنون از ماسک‌ها استفاده نکرده‌ام. در تمام طول  عمرم تنها ۲بار به مطب پزشک پوست و مو رفتم، آن هم برای پاکسازی پوست صورتم. ولی اگر هم دچار ریزش موی شدید شوم، از قرص‌های روی استفاده می‌کنم.

 کمند امیرسلیمانی از زیبایی با روش طبی بوعلی‌سینا می گوید

سال‌ها قبل پس از زایمانم با پزشکی آشنا شدم که کار اصلی او سالم‌سازی کبد و تنظیم متابولیسم و سوخت‌وساز بدن است. در آن زمان تصمیم داشتم لاغر شوم و با مراجعه به دکتر روشندل رژیم غذایی خاصی را شروع کردم، اما  کم‌کم متوجه شدم که سلامت بدن با کمک تغذیه بیشتر از لاغری حائز اهمیت است.

گاهی وقت‌ها که زیاد کار می‌کنم، ممکن است از نظر عصبی کم بیاورم و دچار سرگیجه بشوم. در این لحظات است که دکتر با روش‌های خاص خودش به داد من می‌رسد. ایشان با پیروی از روش طب بوعلی‌سینا با تغذیه درست، سیستم بدن مرا به حالت طبیعی بازمی‌گرداند. من همیشه با پیروی از دستورات ایشان انرژی از دست رفته را دوباره به‌دست می‌آورم، حالم بهتر می‌شود و پوست شفاف‌تری پیدا می‌کنم… راز سلامتی من به همین سادگی است.

چهره مصنوعی را نمی‌پسندم

کمند امیرسلیمانی عقیده دارد عمل‌های جراحی کمکی به زیبایی نمی‌کنند.

اصولا اعتقادی به انجام اعمال جراحی زیبایی ندارم، گاهی اوقات دوستانم انجام برخی از آنها را به من توصیه می‌کنند، اما من احساس می‌کنم اگر چروک‌های صورت با سن فرد متناسب باشد، نه تنها زشت نیست بلکه می‌تواند به شیرینی صورت اضافه کند. البته باید اعتراف کنم شاید ۱۰سال دیگر این نظر را نداشته باشم. اهل دستکاری صورتم نیستم و فکر می‌کنم با انجام این روش‌ها صورت حالت مصنوعی پیدا می‌کند. بنابراین ترجیح می‌دهم که ظاهرم هم مثل سنم روال طبیعی خود را طی کند.

منبع : مجله پردیس

 

  برای مشاهده مطالب مرتبط و مقاله های بیشتر، از مجله زیبایی روبان دیدن کنید.

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *