۷ زمان طلایی برای نوشیدن آب

آب دماوند

آیا می دانستید زمان نوشیدن آب در سلامتی ما چقدر تاثیر گذار است؟

اینجا به ۷ زمان طلایی برای نوشیدن آب اشاره می کنیم:

۱- به محض بلند شدن از خواب آب بنوشید

تصور کنید در هوای خیلی سرد بخواهید اتوموبیلتان را بدون گرم کردن موتور آن، راه ببرید. آب برای بدن ما حکم گرم کردن برای اتوموبیل را دارد. صبح ها بدون نوشیدن آب موتور بدن ما هم روشن نمی شود، مخصوصا اگر از آن دسته افراد باشید که صبحانه نمی خورند. آب کمک می کند ارگان های بدن برای انجام وظایف روزانه شان به کار بیفتند.

۲-  قبل از هر وعده غذایی آب بنوشید

نوشیدن آب قبل از هر وعده غذایی باعث می شود از اشتهای شما کاسته شود.

نوشیدن آب قبل از غذا معده شما را مرطوب و آماده پذیرش غذا می کند. آب با رطوبت بخشی به معده از آسیب های احتمالی که توسط غذاهای اسیدی به بدن وارد می شود جلوگیری می کند.

۳- در هنگام گرسنگی آب بنوشید

اگر در بین وعده های غذایی احساس گرسنگی می کنید، پیشنهاد می کنیم ابتدا یک لیوان آب بنوشید تا مطمئن شوید احساس تشنگی را با گرسنگی اشتباه نگرفته اید.

نوشیدن آب قبل از خوردن میان وعده ها کمک می کند از میان وعده های پرکالری اجتناب کنید.

۴- قبل از ورزش آب بنوشید

براساس دمای هوا، رطوبت و میزان ورزش، هر فرد به نوشیدن ۹ لیوان آب برای جلوگیری از دهیدراته شدن در طول ورزش نیاز دارد. اگر فعالیتتان بیشتر باشد به نوشیدن آب بیشتری احتیاج دارید. آب سوخت و ساز بدن را در حین ورزش افزایش می دهد و از خستگی در طی انجام تمرینات سنگین جلوگیری می کند.

۵- بعد از ورزش آب بنوشید

بعد از ورزش باید به فکر جایگزین کردن آبی که در طول ورزش از طریق تعریق و ادرار از دست داده ایم باشیم. مقدار نوشیدن آب در این شرایط بستگی به دمای هوا و درجه حرارت آن و وزن شما دارد. توجه کنید که آب از دست رفته باید جرعه جرعه و به آرامی جایگزین شود.

۶- اگر در معرض آلودگی هستید آب بنوشید

اگر در مدرسه، محیط کار و .. دور و اطرافتان آدم بیمار زیاد شده است، بهتر است آب بیشتری بنوشید. آب کمک می کند بدنتان از ویروس ها و باکتریهایی که احتمالا وارد بدنتان شدند پاک شود.

وقتی به میزان کافی آب می نوشیم، ویروس ها و باکتری ها در بدن به حرکت در می آیند و امکان یک جا ماندن و تکثیر آن ها بسیار کم می شود.

۷- اگر خسته هستید آب بنوشید

اگر دائما احساس خواب آلودگی دارید بیشتر آب بنوشید.

میدانید که یکی از نشانه های کم آبی، خستگی است؟

آب به دلیل توانایی زیادی که در حرکت در بدن دارد می تواند مغز را تغذیه کند و تمرکز را بالا ببرد. پس اگر قرار ملاقات و یا امتحان مهمی دارید نوشیدن آب را فراموش نکنید.

شادآب بنوشیم تا زیباتر شویم….

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *