۷ تاثیر شگفت انگیز آب روی سلامتی

آب دماوند

۱- آب بنوشید تا پوستتان مثل هلو زیبا شود

 آب یک ضد چروک طبیعی است. نوشیدن آب باعث شادآبی پوست می شود و آن را جوانتر نشان می دهد. همچنین با افزایش جریان خون پوستتان را مثل هلو شادآب و زیبا می کند. کافیه یک ماه به جای سایر نوشیدنی ها آب بنوشید، میبینید که همه دوستانتان از دیدن پوست زیبایتان شگفت زده می شوند و کنجکاو می شوند که بدانند از چه مرطوب کننده ای استفاده می کنید.

۲- آب بنوشید تا لاغر بمانید

اگر در حال تلاش برای لاغر شدن و جذاب شدن هستید آب بنوشید. چون هم متابولیسم بدنتان را افزایش می دهد و هم کمک می کند کمتر احساس گرسنگی کنید. بنابراین بهتر است قبل از رد شدن از جلوی پیتزا فروشی حسابی آب نوشیده باشید وگرنه تضمین نمی کنیم رژیمتان شکسته نشود.

۳- آب بنوشید تا پر انرژی و سرحال باشید

وقتی دهیدراته می شوید احساس خستگی بیشتری می کنید. اگر آب بنوشید دوباره احساس سرحالی و شادآبی بیشتری می کنید. وقتی آب می نوشید قلب شما مثل یک ورزشکاری که دوپینگ کرده خون را بهتر پمپاژ می کند بنابراین اکسیژن و مواد غذایی راحت تر به سلول ها می رسند و می توانید مثل یک قهرمان از پس ترافیک های خسته کننده شهر و کارهای روزمره به خوبی بربیایید.

۴- آب بنوشید تا استرستان از بین برود

حدود ۷۰% از مغز ما از آب تشکیل شده. اگر دهیدراته شویم مغز ما تحت فشار قرار می گیرد و بقیه داستان را خودتان می توانید حدس بزنید.

دچار بی تابی و استرس می شویم، هوشیاری بصری کاهش پیدا می کند و تمرکزمان را از دست می دهیم. برای این که به این حالت دچار نشویم بهتر است به طور دائم و منظم آب بنوشیم.

۵- آب بنوشید تا دچار گرفتگی عضلات نشوید

بلاخره آن شنبه معروف از راه رسید و تصمیم گرفتید برای ورزش به باشگاه بروید، اما بعد از ورزش، تمام عضلاتتان گرفته و احساس کوفتگی و درد شدیدی می کنید! راه حلش نوشیدن آب در حین ورزش است. نوشیدن آب قبل و حین ورزش انرژی شما را چند برابر می کند و کمک می کند با قدرت بیشتری ورزش کنید.

۶- آب بنوشید تا دستگاه گوارشتان خوب کار کند

اگر یبوست دارید بهتر است بدانید که نوشیدن آب به هضم غذا کمک می کند و همچنین باعث می شود روده هایتان به راحتی تخلیه شوند و بهتر کار کنند.

۷- آب بنوشید تا سنگ کلیه نگیرید

اگر شما هم ارث ابتلا به سنگ کلیه دارید بهتر است بدانید که آب ادرار را رقیق می کند بنابراین املاح و مواد معدنی که باعث ایجاد سنگ کلیه می شوند را حل می کند و خطر ابتلا به سنگ کلیه را کاهش می دهد. اما فراموش نکنید که اگر در حال حاضر دچار سنگ کلیه هستید، حتماً باید به پزشک خود مراجعه کنید.

پس بطری آب ورزشی را هیچ وقت فراموش نکنید که از همه چیز واجب تره…

شادآب بنوشیم تا زیباتر شویم…

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *