همه چیز راجع به ورزش زومبا

زومبا(سومبا) یک ورزش پرهیجان و پر جنب و جوشه که از آمریکای لاتین آمده. این ورزش از چهـار سبک ریتم های میرنگه، رگی تون،سالسا، کالیبسو و کومبیا حرکت موزون و ورزش ریتمیــک زومبا ( سومبا ) به وجود آمده.

این ورزش کاملا هوازی است و حرکات ان طوری طراحی شده که به طور همزمان تمام قسمت های بدن را درگیر میکنه و باعث خوش فرم شدن قسمت های مختلف بدن مخصوصا پاها میشه.

از آنجا که برای انجام حرکات زومبا باید همزمان تمـــرکز بر روی تنفس و توجه بر روی انجام حرکات بشه در نتیجه کالری سوزی بالایی خواهد داشت و موجــب کــــــاهش وزن در هـــر سنــی و زیبــایی انـــدام با هر نـــــوع استخــــوان بندی می شه. گفته میشه در هر جلسه زومبا بیش از ۷۰۰ کالری سوزانده می شود. در طول مدت انجام این حرکات، فشار خون بالاست وهیچ فشاری بر روی مفاصل ومناطق حسـاس مثل زانوها،  آرنجها، مچ دست و پا وارد نمی شه .

کلاس های زومبا در ایران معمولا به صورت دو جلسه در هفته و هر جلسه ۱ ساعت برگزار میشه. اگر بتونید در کنار این ورزش هوازی حرکات و تمرینات بدنسازی را به صورت یک جلسه در هفته انجام بدید همزمان پروسه چربی سوزی و عضله سازی را باهم خواهید داشت و بعد از گذشت چند ماه به یک اندام ایده آل خواهید رسید.

زومبا و لاغری:

اگر حرکات زومبا رو به درستی انجام بدید زومبا تضمین میکنه که در هر دقیقه ۹ کالری از کالری های شما رو بسوزونه. خوبی این ورزش اینه که همان طور که در حال انجام حرکات موزون و خوش گذرونی هستید به طور مداوم در حال کالری سوزی هم هستید.

زومبا یکی از رکورد دارای ورزش هایی است که بیشترین کالری را مصرف می کنند. پس اگر در پروسه لاغری قرار دارید این ورزش تاثیر فوق العاده ای روی کاهش وزنتون خواهد داشت.

توصیه میکنیم برای یک دوره هم که شده این ورزش مفرح و مفید رو امتحان کنید.

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *