ویژگی های شخصیتی و رژیم غذایی گروه خونی A

شخصیت گروه خونی

چه چیزی ما رو میسازد؟

جواب این سوال رو باید در علم ژنتیک جستجو کرد. خصوصیات ما تا حد زیادی مربوط به نوع گروه خونیمون میشه و ما این گروه خونی رو از پدر و مادر و اجدادمون به ارث می بریم. پس اگرچه ما در قرن ۲۱ زندگی می کنیم اما مشترکاتی با اجدادمون که قرن ها قبل از ما زندگی می کردند، داریم.

افراد گروه خونی A شخصیت متفاوتی با افرادگروه خونی O دارند. این افراد در مقابل بیماری های مختلفی حساس و آسیب پذیر هستند، آنها باید غذاهای متفاوت و فعالیت های کاملا متفاوت با افراد گروه خونی O داشته باشند. بسیاری معتقدند که شخصیت افراد تحت تاثیر گروه خونی آنها است. در ادامه با افراد دارای این گروه خونی بیشتر آشنا میشوید.

تاریخچه

گروه خونی A تقریبا ۲۰ هزار سال پیش پدیدار شد. عامل کلیدی در پیدایش این گروه خونی رو میتونیم مبارزه برای بقا بدونیم، زمانی که زندگی تنها از طریق شکار ممکن نبود، کشت دانه و پرورش دام همه چیز رو تغییر داد. شکل زندگی تغییر کرد و به تدریج جوامع پایدار بوجود آمدند. گروه خونی A بر پایه نیاز به مواد مغذی شامل کربوهیدرات بوجود آمد و این سازگاری بیولوژیکی رو هنوز هم میتوان در سیستم گوارشی این گروه دید. میزان کم اسید هیدروکلوریک در معده و میزان بالای آنزیم های گوارشی روده باعث هضم راحت کربوهیدرات میشه.

ویژگی های گروه خونی A

مواد شیمیایی عصبی که به صورت ژنتیکی در گروه خونی A وجود دارد باعث تمایل این گروه به زندگی ریتمیک و هماهنگ در جوامع مثبت و حمایت گر شده است. سرعت گرفتن زندگی و افزایش تمایل به تنها بودن در بسیاری از افراد در جوامع امروزی، تامین نیاز در اجتماع بودن رو برای این گروه سخت کرده است. رژیم غذایی افراد این گروه، تعادل هورمونی در بدنشان و ورزش های سبک سلامتی آنها را به حداکثر میرساند و ریسک ابتلا به سرطان، دیابت و بیماری های قلبی و عروقی رو در این فراد کاهش داده و نتیجه آن: کارایی بالا، ذهن باز، نشاط بیشتر و افزایش طول عمر است.

رژیم غذایی مناسب گروه خونی A

وقتی در مورد رژیم غذایی صحبت میکنیم، الزاما این رژیم در مورد کاهش وزن نیست، بلکه به فواید جانبی داشتن یک برنامه غذایی اشاره میکند. منظور از رژیم روش صحیح خوردن است. گروه خونی A با سبزیجات همخونی زیادی دارد. اگر شما عادت به خوردن گوشت دارید، با حذف این غذای سم زا وزنتون کم شده و انرژی بیشتری خواهید داشت. برای بسیاری از مردم خوردن پروتئین سویا، غلات و سبزیجات به جای گوشت و سیب زمین سخت است. اما بویژه برای گروه A بسیار اهمیت دارد که غذاهایی متناسب با طبیعتشان مصرف کنند: خالص، تازه و اورگانیک. برای گروه خونی A رعایت رژیم غذایی متناسب با گروه خونی شان حیاتی و ضروری است، چرا که این رژیم باعث تقویت دستگاه ایمنی بدن آنها شده و خطر ابتلا به بیماری های خطرناک رو کاهش میدهد.

کنترل استرس

در دنیای امروز که همه چیز به سرعت در حال تغییر است شاید اجتناب از استرس تقریبا غیرممکن باشد. در افراد گروه خونی A به طور طبیعی میزان هورمون استرس یا همان کورتیزول بالاست و در شرایط پراسترس این میزان بیشتر هم میشود. کورتیزول در ساعات اولیه صبح بین ساعت ۶ و ۸ آزاد شده و در طول روز به تدریج کاهش پیدا میکند. بالا بودن کورتیزول در این افراد به شکل های مختلف بروز پیدا میکند: خواب نامنظم، غلظت خون بالا، تحلیل ماهیچه و تجمع چربی. در موارد شدیدتر استرس باعث بروز اختلال وسواس فکری عملی، مقاومت به انسولین و کم کاری تیروئید میشود. برای متعادل نگه داشتن کورتیزول شما باید مصرف شکر، کافئین و الکل رو محدود کنید. هچ وعده غذایی رو حذف نکنید به ویژه صبحانه، تعداد وعده های غذایی رو در روز بیشتر کنید و در هر وعده غذای کمتری بخورید، وعده های غذایی مکرر میزان قند خون رو ثابت نگه میدارد. زمانی که علایم افزایش کورتیزول رو مشاهده کردید از عوامل زیر اجتناب کنید:

ازدحام جمعیت، صداهای بلند، احساسات منفی، سیگار، بوهای تند و عطرها، شکر و نشاسته زیاد، کار زیاد، فیلم های خشن، کم خوابی، هوای بسیار گرم یا سرد

ورزش های آرامش بخش

بالا بودن سطح کورتیزول در گروه خونی A باعث میشه تاثیرات استرس سخت تر از بین برود. تحقیقات نشان داده که تمرینات ورزشی منظم که با تمرکز و آرامش همراه باشد میتواند سطح کورتیزول رو کاهش بدهد. پس این ورزش ها رو باید جزئی از برنامه زندگی تان قرار دهید:  هاتا یوگا، تای چی و مدیتیشن و تنفس عمیق. مطالعاتی که در مورد مدیتیشن انجام شده است، نشان میدهد که بعد از مدیتیشن کورتیزول تا حد قابل ملاحظه ای کاهش پیدا میکنئ. به یاد داشته باشید این ورزش ها سوپاپ اطمینانی برای کنترل استرس شما نیستند، دیده شده افراد گروه خونی A در ورزش هایی مثل وزنه برداری و ایروبیک هم خوب بودند، اما مراقب باشید که هیچ وقت بیش از اندازه ورزش نکنید، چرا که سطح کورتیزول رو بالا میبرد.

ویژگی های شخصیتی

گروه خونی نشان دهنده ویژگی ها و شاید شخصیت یک فرد است. در ژاپن اعتقاد دارند که گروه خونی نمایانگر شخصیت است و به همین دلیل در مصاحبه های کاری و در قرارهای آشنایی گروه خونی شخص به عنوان یک فاکتور مهم پرسیده میشود. معمولا شخصیت گروه خونی A  رو اینطور توصیف میکنند: خواسته ها و نیازهای دیگران برایشان مهم است، شنونده های خوبی هستند، به جزئیات اهمیت میدهند، خوب تحلیل میکنند، خلاق و  مبتکر هستند.

اگر گروه خونی شما A است، به توصیه های زیر عمل کنید:

 • پرورش خلاقیت و قدرت بیان
 • داشتن یک برنامه روزانه مناسب
 • قبل از ساعت ۱۱ برای خواب اقدام کنید و ۸ ساعت یا بیشتر بخوابید. بعد از بیدار شدن بلافاصله بلند شوید و در جای تان نمانید.
 • بین ساعات کاری حداقل دو مرتبه ۲۰ دقیقه ای استراحت کنید. حرکات کششی انجام بدید، قدم بزنید، تنفس عمیق و مدیتیشن کنید.
 • هیچ وعده غذایی رو حذف نکنید.
 • در شروع روز پروتئین بیشتری بخورید و در پایان روز کمتر.
 • وقتی عصبی هستید چیزی نخورید.
 • وعده های کوچکتر اما مکرر بخورید.
 • حداقل سه بار در هفته ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ورزش های آرامش بخش انجام دهید.
 • برای جلوگیری از بیماری های قلبی و سرطان آزمایشات منظم انجام دهید.
 • غذا رو خوب بجوید تا راحت تر هضم شود، چون میزان کم اسید معده هضم رو سخت میکنه.

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *