ورزشهای هوازی که چربی های شکم را هدف قرار میدهند کدامند؟

هوازی

چربی شکم یک مشکل بزرگ برای سلامتی است که ریسک بیماری های نظیر دیابت نوع دوم بیماری های قلبی و عروقی و حتی سرطان سینه را بالا میبرد. شما با ورزشهای هوازی میتوانید روی سراسر بدن خود تاثیر بگذارید پس ورزشی را انتخاب کنید که بیشترین کالری را بسوزاند و در نتیجه چربی بدن شما شما هرچه سریعتر آب شود. قبل از انجام هر کاری با پزشک خود در مورد ورزشی که انجام میدهید مشورت کنید.

ورزش هوازی متوسط

برای کسانی که تازه شروع به ورزش کرده اند بهترین انتخاب ورزشهایی است که در ادامه به آنها اشاره میکنیم. با این ورزشها شاید کالری زیادی مصرف نکنید ولی استحکام بدن خود را بالا میبرید. انتخاب بسیار خوبیست هر یک ساعت پیاده روی برای فردی با ۷۲ کیلو وزن ۲۷۷ کالری میسوزاند و ورزشی مانند ایروبیک آبی نیز در طول یک ساعت ۲۹۲ کالری میسوزاند.

ورزشهای هوازی شدید

بعد از اینکه با ورزشهای هوازی متوسطه استحکام بدن خود را بالا بردید بدن خود را با ورزشهای شدید تر بسنجید. با بالا بردن شدت ورزش میزان کالری که توسط بدن شما سوزانده میشود نیز بیشتر میشود و چربی بیشتری از ناحیه شکم آب میشود.یکی از انتخاب های شما دویدن آهسته است که فردی با وزن ۷۲ کیلوگرم در هر ساعت میتواند ۵۸۴ کالری بسوزاند. طناب زدن هم یک انتخاب با تاثیر بسیار بالاست که ۷۳۰ کالری در ساعت میسوزاند. شنا کردن نیز ۵۱۱ کالری در ساعت میسوزاند.

ورزشهای ترکیبی

بعد از گذارندن دو مرحله ی بالا بدن شما هم از نظر استحکام پیشرفت کرده و هم اینکه بدن شما میزان زیادی کالری سوزانده. حالا نوبت آن است که با ترکیب دو نوع ورزشی که گفته شد خود را قوی تر کنیم. ورزش خود را با یکی از ورزشهای هوازی متوسطه شروع کنید مثلا پیاده روی بعد مدتی پیاده روی را تبدیل به یکی از ورزشهای هوازی شدید تبدیل کنید مثلا شروع به دویدن آهسته کنید. بعد از اینکه مدتی این شیوه را ادامه دهید قادر خواهید بود از دویدن آهسته به دویدن با سرعت تغییر حالت بدهید که مسلما کالری بیشتری میسوزانید و در نتیجه چربی بیشتری آب میکنید.

تمرینات مداری

راه دیگر برای تاثیر گذاشتن روی چربی های ناحیه شکم استفاده از روش ورزش های مداری است. ورزش مداری از ترکیب ورزشهای مربوط به ناحیه شکم و تبدیل آن به ورزش هوازی سخت ساخته میشود. برای مثال شما ورزش را با یک تمرین مخصوص شکم مانند دراز و نشست شروع میکنید بعد از کامل کردن این تمرین یک ورزش سخت هوازی را مانند طناب زدن شروع کنید. ورزشهای ناحیه شکم باعث نمی شود چربی این منطقه سریعتر آب شود اما کمک میکند حدود معده شما لاغر نشان دهد.

شما می توانید از همین حالا با نام نویسی در یک باشگاه ورزشی ازجربی های اضافه راحت شوید. اینطوری هم سلامت بوده  و هم اندام زیبایی خواهید داشت. 

لیستی از باشگاههای ایران را در سایت  rubandirectory  می توانید مشاهده کنید. پس هرچه سریعتر دست به کار شوید و باشگاه نزدبک به محل زندگی و یا کار خود را جستجو کنید.

منابع:

“Fitness” magazine; Our Top 10 Abs Exercises; Lexi Walters; May 2008

MayoClinic.com; Exercise for Weight Loss: Calories Burned in 1 Hour; Dec. 1, 2009

“Fitness” magazine; Circuit Training Workout: Burn 30 Percent More Calories; Liz Neporent; July 2006

MedlinePlus; Tips for Losing Weight; Oct. 18, 2009

MayoClinic.com; Interval Training: Can It Boost Your Calorie-Burning Power?; Feb. 6.2010

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *