قبل از اقدام برای بارداری حتما این مطلب را بخوانید

آب دماوند

دوران بارداری و بچه دار شدن بی شک یکی از تجربه های شیرین زندگی یک خانم است و همان طور که  با ذوق و شعف به فراهم آوردن مقدمات آن می پردازیم باید بدنمان را هم برای میزبانی از این موجود دوست داشتنی آماده کنیم.
یکی از مهمترین توصیه هایی که معمولا در خصوص آمادگی برای بارداری به مادران جوان می کنند نوشیدن آب است چرا که در زمان کم آبی، دستگاه تناسلی اولین جایی از بدن است که از کم آبی رنج می برد.

آب آشامیدنی سالم بسیاری از عوارض باردرای را کاهش می دهد و بدن را برای روبرو شدن با این تغییر فیزیولوژیکی آماده می کند و در نتیجه باعث سلامتی بیشتر مادر و فرزند می شود. بنابراین اگر قصد باردار شدن دارید وقت گذاشتن برای نوشیدن آب بیشتر ارزشش را دارد.
از آنجا که وجود آب در بدن برای عملکردهای اساسی آن حیاتی است، آب کمک می کند جنین سالم تری در بدن شما شکل بگیرد و باروریتان راحت تر انجام شود.
نوشیدن آب یکی از راه های داشتن یک تخمک سالم است و یک تخمک سالم می تواند منتهی به یک بارداری کم دردسر و سالم باشد.
آب نقش مهمی را در انتقال تخمک از تخمدان به رحم بازی می کند و علاوه بر آن بدون آب کافی بدن شما نمی تواند مواد غذایی و هورمون های لازم باروری را محیا کند.

لیز الیوت متخصص مغز و اعصاب در تحقیقات خود ثابت کرده است که هفته اول باردرای نقش مهمی در سلامت جنین بازی می کند. دقیقا هنگامی که مادر از باردار بودن خود اطلاعی ندارد، نوشیدن آب کافی کمک می کند مواد غذایی به جفت انتقال پیدا کند.
یک نوزاد در حال تکامل بدون آب نمی تواند کامل شود پس درنتیجه یکی از جنبه های اصلی رشد جنین یعنی آب را قبل و بعد از بارداری نادیده نگیریم.

شادآب بنوشیم تا زیباتر شویم…

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *