فواید ورزش تی آر ایکس

تی آر ایکس

تا چند سال پیش ورزشی به نام تی آر ایکس برای بسیاری از افراد ناآشنا بود، اما الان در خیلی از باشگاه های ورزشی طرفداران خودش رو داره. میخواهیم بدونیم آیا تی آر ایکس واقعا تاثیر داره یا نه؟

برای شروع اول ببینیم تی آر ایکس چیه و چطور کار میکنه. تی آر ایکس یک وسیله ورزشیه که از جنس نایلون بسیار مقاوم و محکم (جنس بند چتر بازی) ساخته شده. این بند دو دستگیره در انتها داره و میتونه تا ۶۰۰ کیلوگرم وزن رو تحمل کنه. یکی از مزایای تی آر ایکس قابل هم بودنشه که شما میتونید به راحتی در هر جایی از آن استفاده کنید. با این وسیله شما میتونید طیف کاملی از حرکات ورزشی برای قسمت های مختلف بدن رو با استفاده از وزن خودتون انجام بدید. ورزش تی آر ایکس با بهبود استقامت عضلات، شما رو هم از نظر تعادلی و هم عضلانی در وضعیت مناسبی قرار میده.

 ورزش تی آر ایکس ۶ حالت اصلی برای قرار گرفتن بدن وجود داره که در این حالت ها شما میتونید بیش از ۱۰۰ حرکت ورزشی انجام بدید:

  در حالت ایستاده

 1. رو به دستگاه
 2. پشت به دستگاه
 3. پهلو رو به دستگاه

  در حالت خوابیده

 1. رو به زمین
 2. پشت به زمین
 3. به پهلو

فواید ورزش معلق تی آر ایکس

 • هر فردی حتی اگر تا به حال ورزش نکرده باشد هم میتونه این ورزش رو انجام بده، البته زیر نظر مربی.
 • تی آر ایکس قابل حمله و کمتر از ۱ کیلوگرم وزن داره.
 • برای اهداف مختلف قابل استفاده است. کاهش وزن، افزایش قدرت عضلات، درمان آسیب دیدگی و …
 • یک ورزش ایستاده است و برای افرادی که بیشتر کارشون پشت میزه و نشسته بسیار مناسبه.
 • این ورزش همه عضلات بدن رو درگیر میکنه و استقامت بدن رو بالا میبره.

 

میزان کالری مصرفی در ورزش تی آر ایکس

  بعلت آویزان شدن از بند و حفظ تعادل، شما کالری زیادی را که از ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری  در ساعت  هست رو با توجه به نوع برنامه می سوزونید و در حرکات ابتدایی با   TRX   که با سرعت بالا طراحی شده می تونید, بدن خود را گرم کرده و چابکی زیادی داشته باشید, همچنین از طرفی در حرکات پایانی, بخاطر حرکات کششی ، بدنی انعطاف پذیرتر خواهید داشت .این وسیله ورزشی تمام شرایط مهم که در آمادگی جسمانی لازم می باشد را از جمله (استقامت, مقاومت, چابکی, انعطاف پذیری و تعادل ) را در یک زمان دارا می باشد در تمرینات با این وسیله ورزشی شما از نیروی جاذبه و حرکت استفاده می کنید تا بتونید ازعضلاتتون برای تغییرات در کل بدن کمک بگیرید. تمرینات با  TRX قدرت و تعادل را در یک انجام می دهد و این سیستم عصبی بدن را کمک می کند, که شما خیلی سریع بدن خود شکل داده و به نتیجه برسید .

مطالب پیشنهادی

۲ comments

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *