ضرورت نوشیدن آب هنگام ورزش

شادآبی

بدن ما در هنگام ورزش چه مقدار آب لازم دارد؟

از آنجا که بدن ما انسانها با هم متفاوت است، قانون مشخصی برای اینکه چه مقدار آب در هنگام ورزش نیاز داریم وجود ندارد،. برای این مساله باید مساله باید به مشخصات فیزیکی بدن،  میزان تعرق، آب و هوا و مقدار و نوع ورزش توجه کرد. اما به گفته محققان در طول  ورزش عموما بهتر است هر ۲۰ دقیقه یک لیوان آب نوشید.

آبرسانی به بدن برای کسانی که ورزش می کنند اهمیت زیادی دارد.

مثلا برای یکی از دوندگان المپیک ریو اتفاق وحشتناکی افتاد. “اُ پی جایشا”  دونده هندی، در اثر تشنگی زیاد در حالی که بدنش دهیدراته شده بود در دور پایانی دو ماراتون از حال رفت.

او گفت “هوا خیلی گرم بود و من در اوج گرما می دویدم، فقط هر ۸ کیلومتر آب برای نوشیدن بود که هیچ کمکی نمی کرد. نزدیک بود بمیرم. هنوز برایم بسیار جای تعجب دارد که چگونه توانستم مسابقه را تمام کنم”

حقیقت این است که وقتی بدن  مقدار آبی که از دست می دهد بیشتر از مقداری باشد که مصرف می کند، عوارض خطرناکی را به همراه خود می آورد، بنابراین اتفاقی که برای جایشا افتاد زیاد هم دور از ذهن نیست.

میشود حدس زد که جایشا در اثر کم آبی، دچار سرگیجه، تهوع، گرفتگی عضلات و خشکی مفاصل شده بود که باعث شد ۱۳ دقیقه از رکورد سابقش عقب بیافتد.

حالا که به ضرورت  نوشیدن آب هنگام ورزش پی بردیم، بهتر است با آگاهی از حجم فعالیت و میزان ورزش روزانه مان به علائم کم آبی مانند خشکی دهان، تعرق کم، سرگیجه که می توانند هشداری برای دهیدراته بودن بدنمان باشند توجه کنیم.

شادآب بنوشیم تا زیباتر شویم…

برای خواندن مطالب مرتبط و مقاله های بیشتر، از مجله زیبایی روبان دیدن کنید.

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *