روش هایی برای افزایش ضریب هوشی

آی کیو

ضریب هوشی (IQ) عددی است که هوش نسبی یک فرد را معین می‌کند و متخصصین اعتقاد دارند که ضریب هوشی در افراد هر ۱۰سال ۳ درصد بالا می رود. نکته اینجاست که شما می توانید سرعت بالا رفتن ضریب هوشی خودتون رو بیشتر کنید؛ یعنی با انجام چند کار می توانید در عرض یک هفته ۱۷ پوینت سطح IQ رو بالا ببرید یا افزایش ضریب هوشی داشته باشید.

بازی های تقویت کننده هوش سیال(۴ پوینت)

هوش سیال یکی از بخش های اصلی تست های سنجش ضریب هوشی است. بازی های Dual N-Back که به صورت آنلاین یا نرم افزارهای موبایل در دسترس هستند، هوش سیال رو تقویت می کنند. این بازی ها بیشتر از ۴۵ دقیقه وقت شما رو نمی گیرند.اما باعث افزایش ضریب هوشی شما می شود.

مکمل های دارویی (۲ پوینت)

مصرف روزانه ۵گرم کراتین به مدت ۶ هفته تا ۱۵ پوینت سطح IQ رو بالا میبرد. کراتین با بالا بردن انرژی، قدرت تمرکز رو بیشتر می کند. بر اساس آزمایشاتی که روی افراد مختلف انجام شده، کسانی که این میزان کراتین روی آنها تست شده است، سریع تر از افراد دیگر قادر به پیدا کردن اشیاء گم شده در شکل های شلوغ و درهم بوده اند.

بازی های گروهی ( ۱ پوینت)

یکی از بازی هایی که برای تقویت هوش می توانید انجام دهید بازی اسکرابل است.  این بازی رو میشه درکنار هم و همچنین به صورت آنلاین بازی کرد.

بازی های رایانه ای (۲ پوینت)

برخی از بازی های رایانه ای که نیاز به تمرکز بالا و قوه بینایی دقیق دارند، در دنیای واقعی هم نشانه های بصری افراد رو تقویت میکنند. یکی از این بازی ها Call of Duty یا ندای وظیفه است.

فعالیت های کاردیو (۵ پوینت)

هر فعالیتی که ضربان قلب شما را تا ۵۰ الی ۷۵٪ ماکسیمم ضربان قلبتان افزایش دهد کاردیو نامیده می شود. جالب اینجاست که بدانید تمرین های ورزشی که تمرکزشان بر تقویت عضلات است تاثیری در افزایش هوش شما ندارند و بالعکس تمریناتی که ضربان قلب شما رو افزایش دهند باعث تقویت هوش می شوند.

انجام تست های IQ (2پوینت)

تست های ضریب هوشی رو مکرر انجام دهید، تکرار این تست ها مهارت شما رو بیشتر میکنه و هربار نتیجه بهتری می گیرید. همین تمرینات باعث افزایش ضریب هوشی شما خواهد شد.

گیاه خواری (۱پوینت)

اصلاح رژیم غذایی و مصرف بیشتر سبزیجات به جای گوشت، به اندازه ۱۰ سال شما رو از نظر ضریب هوشی جلوتر قرار می دهد. در بسیاری از تحقیقات سطح IQ بیشتری در گیاه خواران نسبت به افراد دیگر نشان داده است.

منبع : www.menshealth.co.uk

  برای خواندن مطالب مرتبط و مقاله های بیشتر، از مجله زیبایی روبان دیدن کنید.

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *