توصیه هایی برای کاهش حمله های میگرنی

سردرد

میگرن، نوعی سردرد تپش دار است که گاهی به اندازه ای شدید و طولانی است که می تواند شما را از کار و زندگی بی اندازد.

عواملی که باعث بروز میگرن می شوند انعکاس نور، استرس و اضطراب، کمبود خواب، برخی مواد خوراکی و مهمترین آن ها کم آبی یا دهیدراته شدن است.

با توجه به اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم در این مقاله با چند نفر از افرادی که سالهاست از درد میگرن رنج می برند صحبت کنیم و توصیه های آن ها را برای کاهش این دردها را در اختیار شما قرار دهیم:

جالب است که همه این افراد استرس، نور زیاد، شیرینی جات و بوهای تند و گرم را از عوامل مهم تشدید کننده سردرد های میگرنی می دانند.

مریم ۳۰ ساله است و ۱۲ سال است که از سردرد های میگرنی رنج می برد. او می گوید:” تغییر عادات خواب روی افزایش سردرد های میگرنی ام تاثیر دارد، بنابراین سعی می کنم به ساعات خوابم نظم بیشتری بدهم و شب ها حتما قبل از ساعت ۱۲ بخوابم.”

اروشا ۳۴ ساله می گوید :” تا جایی که یادم می آید دردهای میگرنی داشته ام. وقتی احساس می کنم سردرد دارد به سراغم می آید شروع به نوشیدن آب ولرم می کنم. همچنین خوابیدن داخل وان پر از آب، بسیار آرامم می کند.”

امین ۳۷ ساله بر خلاف اروشا نمی تواند هنگام سردرد آب بنوشد، چون بعضی افراد مثل امین سردردهایشان با حالت تهوع همراه است و نوشیدن مایعات آن را تشدید می کند. امین سعی می کند هنگام بروز سردرد در مکانی آرام و تاریک استراحت کند.

مهناز ۵۵ ساله میگوید نوشیدن دمنوش های مختلف مانند گل گاو زبان، بابونه و نعنا همیشه او را نجات داده اند.  برای مثال آب زنجبیل که از قدیم به عنوان یک ماده ضد درد از آن یاد می شود به دلیل داشتن خواص آرام بخش سردردهش را تسکین می دهد.

الناز ۲۸ ساله با نوشیدن آب به کاهش دفعات سردردهایش کمک شایانی کرده است. او اعتقاد دارد در اثر دهیدراته شدن، بیشتر احساس خستگی می کند و در نتیجه سردرد سراغش می آید. بنابراین سعی می کند در روز، هر ساعت حداقل یک لیوان آب بنوشد.

شادآب بنوشیم تا زیباتر شویم…

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *