چگونه با نوشیدن آب چرخه شادآبی را در بدن به حرکت درآوریم؟

کم آبی

 احتمالا برای شما هم پیش آمده است که در ساعات پایانی روز دچار سردرد و بی حالی شوید، در حالی که علت آن را نمی دانید.

 شاید بدن شما دهیدراته شده باشد!

اگر نگاهی به خوراکی هایی که از صبح خورده اید و نوشیده اید بیاندازید، متوجه می شوید که آب در میان آن ها جایی نداشته است، پس می توانید مطمئن شوید که بدن شما دچار کم آبی شده است یا به عبارتی دهیدراته شده اید.

شاید باور نکنید اما در این حالت آشامیدن آب، از قوی ترین قرص های مسکن بهتر عمل می کند و ظرف مدت کوتاهی نه تنها سردرد و بی حالی شما را از بین می برد بلکه حس نشاط و شادآبی بی نظیری به شما می بخشد.

دهیدراته شدن علائم دیگری هم  در پی دارد، برای مثال ممکن است در طی روز احساس خستگی و بی حالی کنید و یا دائما بی قرار باشید و احساس خشکی در دهان و روی پوستتان کنید. یا هوشیاری و حافظه بصریتان کاهش پیدا کند، حتی عدم تمرکز و یا افزایش عصبانیت. اینها همه نشانه کم آب شدن بدن است! برای این که بدنتان به این حالت ها دچار نشود به طور منظم و مداوم طی روز آب بنوشید. حتی اگر برای ساعت ها مجبور هستید خارج از محیط خانه و یا محل کار باشید و دسترسی به آب آشامیدنی ندارید، حتما یک بطری آب آشامیدنی همراه خود داشته باشید.

نوشیدن آب با افزایش جریان خون باعث می شود انرژی شما افزایش پیدا کند و بدنتان آمادگی کافی برای انجام فعالیت های روزانه، از جمله ورزش کردن را داشته باشد.

اما نوشیدن آب و طعم آن شاید برای برخی از ما لذت بخش نباشد، بیانسه خواننده و بازیگر معروف هالیوود در این رابطه می گوید:

” برای زیباتر شدن، حفظ شادآبی پوست و همچنین لاغری و سلامت بدنم روزانه ۲ لیتر آب می نوشم. اما برای این که نوشیدن آب برایم خسته کننده نشود میوه هایی نظیر لیمو ترش، توت فرنگی، زنجبیل، نعنا و خیار را داخل بطری آب خورد می کنم، بدین وسیله با یک تیر چند نشان می زنم، هم بدنم را سم زدایی می کنم و هم از دهیدراته شدن آن جلوگیری می کنم و نتایج فوق العاده ای مثل لاغری و شفافیت پوست و … را هم به دست می آورم”

در آخر توصیه می کنیم:

  • آب را جرعه جرعه بنوشید! چون اگر آب را یکباره سربکشید به همان اندازه سریع که نوشیدید، از بدنتان دفع می شود.
  • برای لاغر شدن نیم ساعت قبل از خوردن غذا نوشیدن آب را فراموش نکنید.
  • برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش صبح ها ناشتا آب بنوشید.
  • برای افزایش انرژی در حین ورزش آب بنوشید.

شادآب بنوشیم تا زیباتر شویم!

برای خواندن مطالب مرتبط و مقاله های بیشتر، از مجله زیبایی روبان دیدن کنید.

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *