بهترین جاهای تهران برای خوش گذرونی در تعطیلات

عمارت مسعودیه

خیلی از ما تهرانی ها تاحالا اماکن دیدنی شهرمون را درست و حسابی ندیدیم و نمی شناسیم. تعطیلات نوروز فرصت خوبیه که تو خلوتی رویایی و هوای فوق العاده تهران با عزیزانمون برای بازدید از این اماکن برنامه بزاریم. چهارتا از بهترین و قشنگ ترین این اماکن را در این پست معرفی می کنیم تا یکم انتخاب براتون راحت تر بشه.

کاروانسرای خانات:

اگر طرفدار اماکن قدیمی و تاریخی هستید حتما از کاروان سرای خانات دیدن کنید. کاروانسرای خانات با قدمتی بیش از یک قرن، از اولین کاروانسراهای درون شهری تهران بود که بدون هیچ گونه تخریب و ویرانی با مرمت و بازسازی مالکان شخصی همچنان به حیات خود ادامه می ده. معماری قدیمی و فضای دلچسب این کاروانسرا شما را به زمان های بسیار دور می بره.

کاروانسرای خانات تهران

موزه سینما:

برپایی موزه سینمای ایران تحقق یک رویا بود. موزه سینما در خیابون ولیعصر نرسیده به تجرش واقع شده. وقتی وارد موزه میشید یه فضایی شبیه به کافه کتاب را مشاهده می کنید که مطمئنن جذبتون می کنه. باغ فضای بزرگ و دلبازی داره و امارت واقع شده در آن معماری منحصر به فردی داره که پیشنهاد می کنیم قبل از این که جذب کافه های باغ شید از امارت دیدن کنید. بعد از بازدید از فضای زیبای موزه می تونید در کافه سینما یا کافه ویونا واقع در موزه یک استراحت دلچسب داشته باشید.

موزه سینما

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2013-08-24 06:10:28Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

عمارت مسعودیه:

مربوط به دوره قاجار است و در تهران، میدان بهارستان واقع شده. پیشنهاد روبان اینه که حتما یکی از روزهای تعطیلات را به صرف صبحانه در کافه این عمارت زیبا اختصاص بدید. جالب اینه که بعضی روزها بازیگر های تئاتر و سینما به صورت افتخاری در کافه حضور دارند و از شما پذیرایی می کنند.

فضای کافه بسیار زیبا و کلاسیکه. احساس می کنید به یک میهمانی دوشتانه دعوت شدید. رومیزی های گل ریز که روی میزها پهن کردند اشتهاتون رو بیشتر می کنه و احساس صمیمیت بیشتری بهتون منتقل می کنه. نون داغ و تازه رو از وسط یکی از همین پارچه های گل دار براتون میارند.

عمارت مسعودیه

۱۴۳۲۷۹۶۷۹۶

گنبد مینا:

چه احساسی خواهید داشت، وقتی در زیر یک گنبد سفید، به آسمان سفر کنید و پای در راه شیری بگذارید. در غبار اطراف مشتری فرو بروید و یا به سرخی مریخ نزدیک شوید . صور فلکی رو از نزدیک ببینید و به دب اکبر و اصغر و ستاره سهیل چشمکی بزنید. گنبد مینای تهران این امکان رو فراهم آورده است .

آسمان نما یا «پلانتاریوم» فضایی است که می تونید برای ساعتی در خیال سفر به کهکشان در صندلی راحتی بنشینید. بزرگ ترین آسمان نمای ایران با نام «گنبد مینا» که همان تداعی کننده آسمانه و در آثار شاعران ایرانی از آن بسیار یاد شده، اخیراً دربوستان منظومه شمسی( بخشی از بوستان آب و آتش) واقع در تپه های عباس آباد تهران، افتتاح شده .‏ هدف این مجموعه شبیه سازی «آسمان شب» است و به همین دلیل هم به آن «آسمان نما» می گویند. تصویرسازی کامپیوتری و فضای گنبدی شکل آن باعث می شه که افراد در شرایط واقعی آسمان قرار بگیرند .

گنبد مینا

سورتمه تهران:

اگر دوست دارید یک روز پر هیجان و مفرح را با دوستاتون بگذرونید سورتمه تهران واقع در گلاب دره انتخاب فوق العاده ای برای شماست. هوای پاک و تمیز منطقه گلاب دره این امکان را بهتون میده که بعد از سورتمه سواری یک گردشی هم در پارک سر سبزش بزنید و لذت ببرید.

۹

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *