روش هایی برای ایجاد فضای خصوصی در حیاط یا بالکن

فضای سبز

یکی از اولویت های افراد در مورد حیاط یا بالکن خانه شان، حریم خصوصی است. مهم نیست بالکن خانه شما چقدر زیبا و بزرگ باشه، چون وقتی احساس کنید افراد از بیرون خانه به راحتی می توانند شما را ببینند قطعا احساس آرامش نخواهید داشت. روش هایی برای ایجاد حریم خصوصی در حیاط یا بالکن وجود دارند:

نمای گلدانی:

شما می توانید با گذاشتن گلدان های مختلف در حیاط یا بالکن علاوه بر ایجاد نمایی زیبا حریم خودتون رو حفظ کنید. برای این منظور می توانید از گیاهان گلدانی برای ایجاد فضای سبز در سطوح سخت و بدون باغچه استفاده کنید، اگر در سطح شهر دقت کنید ساختمان هایی می بینید که روی پشت بام هایشان از این گیاهان استفاده کرده اند. گونه ای از بامبو، علف های بلند، درختان میوه و کاج که محبوب ترین درخت همیشه سبز در ایجاد حریم خصوصی است، جزء این دسته از گیاهان هستند.

پرچین مصنوعی:

بدون نیاز به آبیاری، هرس و فرم دادن! یکی از بهترین گزینه ها با کمی هزینه بیشتر برای ایجاد فضای خصوصی استفاده از پرچین های مصنوعی است که در اندازه های دلخواه می توانید سفارش دهید. حتی برای خصوصی تر کردن فضا می توان از عایق های صوتی در این پرچین ها استفاده کرد.

پرچین طبیعی:

اگر شما گیاهان طبیعی رو به انواع مصنوعی ترجیح می دهید، می توانید با انتخاب گیاه مناسب و گذاشتن وقت و انرژی بیشتر یک پرچین طبیعی رشد دهید. انتخاب گیاه از این جهت اهمیت دارد که میزان رشد و نور و آبیاری که انواع گیاهان نیاز دارند با هم متفاوت است. شمشاد و درخت برگ نو برای این منظور بهترین گزینه ها هستند، آزالیا یا خرزهره هندی و برگ بو هم تا ارتفاع ۵/۲ متر به راحتی رشد می کنند.

پرده:

از کم هزینه ترین گزینه ها برای ایجاد فضای خصوصی نصب پرده است. برای این منظور پرده های مخصوص با طرح های متنوع و همچنین ضدآب وجود دارند.

رشد گیاهان روی داربست:

گیاهانی هستند که رشد زیادی دارند و روی دیوارها و نرده ها رشد کرده و بالا می روند. برای فضاهای بدون دیوار، داربست تکیه گاه مناسبی برای این نوع گیاهان می تواند باشد و رشد این گیاهان در میان داربست حریم خصوصی خوبی برای شما ایجاد می کنند.

باغچه عمودی:

شما می توانید یک باغچه عمودی فضای خصوصی برای خود ایجاد کنید. برای این منظور باید دو یا سه ستون چوبی یا فلزی داشته باشید و در بین آنها مکان هایی برای قرار دادن گلدان های کوچک بسازید.

آلاچیق:

ساختن یک آلاچیق قطعا کار پرهزینه ای است اما بهترین راه برای ایجاد یک اتاق نشیمن خصوصی در فضای باز می باشد.

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *