چند راهکار آسان برای برطرف کردن چروک دور چشم

چروک دور چشم

چند داروی خانگی ساده وجود داره که می تونه در کاهش چین و چروک زیر چشم  بسیار موثر واقع شه. نکته مهم اینه که تمام این درمانها توسط مواد طبیعی و بی ضرر انجام می شه. در زیر به چند راهکار به طور مختصر و مفید اشاره می کنیم.

شکر قهوه ای و شیر

مقداری شیر در کاسه ای بجوشونید،مقداری شکر قهوه ای به آن اضافه کنید و هم بزنید. بعد از خنک شدن با استفاده از توپ پنبه ای آن را به آرامی زیر چشم بمالید. می تونید با سرانگشتتان نیز محلول را زیر چشمتان ماساز دهید ولی استفاده از پنبه بهتره. با این روش هم زیر چشمتان از آلودگی ها پاک می شه و هم با استفاده مداوم چروک ها  کم می شن.

آب آناناس

یکی از بهترین دستورالعمل ها برای کاهش چین و چروک دور چشم،ماساژ زیر چشم با پنبه آغشته به آب آناناسه.مطالعات مختلف پزشکی تایید کرده که ماساژ اسید آلفا هیدروکسی موجود در آناناس می تواند چین و چروک دور چشم را به صورت قابل توجهی کاهش بده.

روغن دانه انگور

خواص تسکین دهنده و مرطوب کننده روغن دانه انگور آن را به بهترین داروی خانگی برای محو خطوط زیر چشم تبدیل کرده. مانند بالا با یک توپ پنبه ای این روغن را به نواحی دور چشم بمالید.

روغن کرچک

روغن کرچک یکی از بهترین مرطوب کننده های طبیعی است. ابتدا دستتان را بشویید و با حوله تمیز خشک کنید سپس با سر انگشتتان کمی روغن کرچک بردارید و به نواحی خشک و چین و چروکهای پوست بمالید. برای نتیجه بیشتر، بهتر است اینکار را شب قبل از خواب انجام دهید.اگر اینکار را مدام انجام دهید بغیر از محو شدن چین و چروک ها،پوستتان جوان و صاف می شه.

عسل و سیب زمینی

در اینجا به عالی ترین درمان خانگی اشاره می کنیم که شامل مخلوطی از سیب زمینی و عسل است. با استفاده از نصف قاشق غذا خوری عسل و یک چهارم یک سیب زمینی بخته و له شده مخلوطی تهیه کنید و آن را به دو ماسک پنبه ای بمالید و به مدت یک ربع روی چشمهای بسته بگذارید. دقت کنید تا تمامی نواحی مورد نظرتان را پوشش دهید. بعد از بیست دقیقه ماسک را برداشته و چشمانتان را بشورید. با این ماسک چین و چروکها به سرعت محو می شوند و استفاده مداوم از این ماسک تیرگی و سیاهی بسار شدید و چروک دور چشم را نیز از بین می بره.

برگرفته از: وبلاگ مینا رئوف

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *